Evde Etkili Zaman Yönetimi

 In Genel

Merhaba,
Ev ile işi karıştırmamak için etkili zaman yönetimini bilmemiz gerekir. Peki, evde zaman yönetimi nasıl yapılır? İlk iş hayatınız ile ilgili bir önceliklendirme yapmanız. Sizin için para kazanmak mı önemli ev işleri mi? Ben açıkçası her zaman para kazanmayı seçen tarafta oldum. Düzenli iş yerine giderken de şimdi de aynı düşüncedeyim. Sonrasında gün içinde yapılması gereken işlerle ilgili hayatımı kolaylaştırdım.
💐Elif’i tehlikeye sokacak tüm eşyaları ortadan tamamen kaldırdım. Zaten doğduktan sonra yükseğe kaldırmıştık artık veda ettim. Böylelikle ben iş yaparken sürekli içeri gidip bakmam gerekmiyor ayrıca sürekli tozunu almam gereken cam eşyalar da ortadan kalkarak bana zaman kazandırdı.
💐 Elif’le inatlaşmıyorum. Ortalık dağıldıysa umursamıyorum. Zamanla öğrenecek büyük insan gibi davranmasını beklemiyorum. Kıyafet konusunda bu aralar kendi istediği olsun istiyor ben de tamam diyorum eşofman üstü tütü veya elbise ile oynuyor tüm gün 🥳
💐Kendime bir çalışma odası yaptım oturma odasının bana bir faydası yoktu şimdi en azından bilgisayarımın, çalışma masamın sabit durduğu bir köşem var. Odanın kalan alanı da Elif için oyun – modern adıyla etkinlik alanı.

💐Sabah kalkınca ne yemek yapacağını düşünen biri değilim. Evde olan malzemeden yemek uydurmayı çok seviyorum. Ayrıca böyle olunca ay şu bitmiş gidip alayım derdim de olmuyor. Biten malzemeyi buzdolabı üstünde listeye yazıyorum, markette de zaman kazanıyorum. Yaptığım yemeklerde genelde kolay diyebileceğim başında beklememem gereken yemekler oluyor. Fırın yemekleri tercihimizdir 😍
💐Elif yeni yeni kendi başına oynamaya başladı o da 10 dk falan sürüyor. Aklıma oyun gelmiyorsa netten kolay yapabileceğim bir şey varsa onu yapıyorum ama saatlerce yapımı sürecek şeylerle zaman kaybetmiyorum. Veya boyama yaparken beni yanında istiyorsa onun masasında çalışıyorum elimi boyuyor veya etiket yapıştırıp oyalanıyor. Çok zorda kalırsam şu an gibi kucağımda çizgi film izliyor. Evde tv olmadığı için çok düşkün olmadı çok şükür ama sonuçta çocuk bu çizgi filmsiz de olmuyor. 💐 Her şey doğal olacak, mükemmel olacağım diye hayaller kurup kendimi de zorlamıyorum. Yapabiliyorsam yoğurdunu kendim yapıyorum yapamazsam da ölüp bitmiyorum. Sonuçta biz de robot değiliz her işe yetişmemiz mümkün değil.
💐Dışarı çıkacaksam bilgisayarım ile çıkıyorum. Aile içinde bir ziyaret olursa zaten Elif’le ilgilenecek biri oluyor ben işimi yapıyorum.
💐Ütüleri biriktiriyorum, dağ gibi olmaları beni hiç rahatsız etmiyor belki de görmezden gelmeyi öğreniyor insan 🤪
💐Rakiplerim dışında kimin ne yaptığıyla ilgilenmiyorum. Dur bir bakayım demiyorum çünkü insan takılıp kalıyor. 💐Hafta içi alışveriş merkezlerine çok canım sıkılmadıkça gitmiyorum. Gidince Elif’i oyun yerine bıraktıysam yine telefondan işle ilgileniyorum. 💐Tüm oyuncakları 3’e böldüm kutuladım, Elif sıkıldıkça sırayla ortaya çıkarıyorum.

Siz de kendi fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim herkese iyi haftasonları🙋‍♀️

Recent Posts
× Bize Whatsapp ile Ulaşın