Freelancer Annenin Günlük Programı

 In Genel

Merhaba, uzun yıllar normal çalışma hayatından sonra freelance çalışma fikri kulağa çok hoş geliyor ancak evden çalışmak daha fazla disiplin istiyor. Bir de anne iseniz işler katlanıyor. Ben başarılı olmanın sırrının iyi bir planlamada gizli olduğunu düşünüyorum. Günlük planımı 4 konuya böldüm. Ofis işleri, ev işleri, kızım ve kendimle ilgili işler. Her hafta sonu haftalık planımı yapıyorum. Böyle disiplinli çalışınca işlerinizde de aksama çok nadir yaşanıyor ve müşterileriniz sizinle çalışmadan memnun kalıyor.


İşte benim bir günüm. Günümü 5e bölüyorum. Sabah erken uyanmak, zoru başarmak gerekiyor öncelikle. Saat 6’da uyanıyorum. Eşimi işine yolcu ettikten sonra e-postalarımı, iş taleplerini yanıtlıyorum. Günlük paylaşım konumu belirliyor, görselini hazırlıyorum. Çamaşırları geceden makinaya saatini ayarlayıp atıyorum sabah asıyorum. Daha sonra Elif uyanana kadar kahvaltı, yemek ve atıştırmalık hazırlama, mutfak toplama işlerimi bitiriyorum. Yemek yaparken kitap okumaya çalışıyorum. Kendime günde 1 kitap bitireceğim diye söz verdim ancak şartları o kadar da zorlamaya gerek yok sanki 🙈 Günde 50 sayfa okusam kardır. Elif uyanınca birlikte kahvaltı yapıyoruz. Öğleye kadar vaktimi ona ayırıyorum. Onunlayken acil bir talep yoksa işlere bakmıyorum. Whatsapp’dan günlük iş görüşmelerimi yürütmeye devam ediyorum…

Merhaba, öğleden sonra Elif’i doyurup yeniden çalışmaya başlıyorum. Elif kitap bakıyor, oyun oynuyor veya çizgi film izliyor ben de o sırada rakip analizi yapıyorum hem fiyat araştırması hem yeni hizmetlerinin neler olduğunu inceliyorum. Sosyal medyada paylaşım yapıyorum. Yeni iş talebi varsa onunla ilgili iş planımı çıkarıyorum. Odaklanmam gereken kodlama veya metin yazma gibi işleri geceye bırakıyorum çünkü Elifle zor oluyor.

ikindi programımız oldukça havadar çünkü dışarı işlerimizi ikindi vakti hallediyoruz. Markete, parka çıkılacak ise ikindi vaktini değerlendiriyorum eğer çıkmayacaksak yine vaktimi Elif’e ayırıyorum. Sonuçta zaten bu minnoş kız için homeoffice i seçtim gündüzümü ağırlıklı olarak kendisine ayırmaya çalışıyorum.

bizde akşam “aile zamanı” demek yemekte mutlaka hepbirlikte sofrada oluyoruz. Elif’in karnı tok dahi olsa bizimle oluyor. Sonra dinlenme,sohbet-muhabbet, yatsı programım için güç toplama zamanı. 

Mutfağı toplama, Elif’i uyutmadan sonra esas çalışma vaktim geliyor. Dikkatlice yapmam gereken işleri bu zamana ayırıyorum. Web sitem için blog yazılarımı yedekli olarak yazıyorum ileride yazamadığım günler olabilir diye stok yapıyorum. Tasarım işleri, metin yazma ve online eğitimleri gece hallediyorum. Gece yarısına kadar bitirirsem işleri ne ala🙈 Herkese bol kazançlar.

Recent Posts
× Bize Whatsapp ile Ulaşın