Körfez Termal

 In Genel, SEYAHAT, Tanıtım, Türkiye

29 Ekim tatilini fırsat bilerek Ekim ayı sonunda arkadaşlarımızla birlikte Körfez Termal’e mini bir tatile gittik. Marmara ve Ege’nin yaşam kaynağı olan Kaz dağları, kaliteli oksijeni, biyolojik çeşitliliği, şifalı otları, kanyonları, dereleri ve şelaleleri ile muhteşem doğanın tadını çıkardığımız bir tatildi.

Tesis tüm ihtiyaçları karşılayacak nitelikte ve benim için en önemlisi gerçekten temizdi.

Odalarda standart ihtiyaçlar dışında bulaşık makinası, çamaşır makinası, ütü, saç kurutma makinası gibi diğer apart otellerde bulunmayan eşyalar vardı. Ben çantadan çıkan kıyafetle gezmeyi sevmediğim için kendi ütümü götürüyorum gittiğim otellere bu sefer boşa taşımış olduk:) Ayrıca odalarda termal su vardı, havuza, hamama gitmeyi sevmeyenler için iyi bir seçenek.

Tesettürlü olduğum için her yerde tüm imkanlardan faydalanamıyorum. Körfez Termal’de kadın ve erkekler için spa ve havuzlar ayrı, benim için sevindirici bir durumdu. Kadın bölümündeki çocuk havuzunda mini bir kaydırak mevcuttu kızım da oldukça eğlendi. Kapalı havuzun su sıcaklığı 27 dereceydi. Çatıda bulunan havuzun sıcaklığı ise 28 derece hava serin olsa bile faydalanabiliyorsunuz. Yalnız çatı havuzu sabahtan erkeklerin kullanımına açık öğleden sonra ise kadınlara, orada da çocuk havuzunda mini bir kaydırak var. Otelin sahilin yanında bulunması özellikle yazın giden deniz sevenleri de mutlu edecektir.

Dış alanda çocuklar için 2 park var biri tesisin kendisine ait diğeri hemen önünde belediyeye ait olduğunu düşündüğüm daha büyük bir park var. Tel kapıdan kartınızı okutarak çıkış-giriş yapabiliyorsunuz. Çocuğum gördü nasıl geçicem kaygısı olmuyor.

Otel helal gıda sertifikasına sahip yemekleri ve kahvaltısı güzeldi. Ve tabi ki alkolsüz. Ama tatile gidince hunharca yemek yemeyi sevenlerdenseniz çeşitler size az gelebilir 🙂

Ücretli çocuk oyun alanı var. Hem çocuğunuzu bırakıp izleyebileceğiniz bir alanı var hem de jetonlu araçlar mevcut. Daha büyükler için play-station da vardı.

Tesis turistik bir bölgede olduğu için dışarıda yeme-içme, gezip yeni yerler görme imkanı da var. Cunda adası gibi turistik bölgelerin yakınlığı burayı tercih etmenize neden olabilir.

Bizim için güzel anıların olduğu bir tatildi. Umarım siz de giderseniz güzel anılarla dönersiniz. Ayrıca tesis hakkında sormak istediklerinizi yorumlara yazabilirsin.

Sevgiler.

Melike.

Recommended Posts

Leave a Comment