Ücretsiz Eğitim İster misiniz?

 In DİJİTAL İŞLER, Genel

Ev, iş, aile derken kendimizi geliştirmek, bilgilerimizi güncellemek için çoğu zaman haber sitelerindeki bilgilerle yetiniyoruz. Yeni bir eğitim araştırmak, vakit ayırmak zor geliyor çoğu zaman. Ben artık fiziken kalkıp bir kursa gitmenin zor olacağını anladıktan sonra online eğitimlere yönelmeye başladım. Çocuğum var nereye bırakayım sorunu da böylelikle ortadan kalkmış oldu. Belki çok teknik konuları öğrenemiyorum ama en azından yeni gelişmeleri güncel bilgileri uzmanından öğrenebiliyorum.

Ayrıca bilgi çağında olduğumuz doğru ancak bir noktayı kaçırıyoruz aynı zamanda bilgiyi pazarlama çağındayız. Ve maalesef profesyonelim diyen ve online eğitim satan bir çok kişinin aslında doğru söylemediğini üzülerek görüyoruz ve eğitimlerine boşa para ödemiş oluyoruz. Özellikle internette dolaşan isimlerin doğruluğundan emin olmak için güvenilir yerlerden eğitim almalı, hakkındaki yorumlara bakmalıyız. Kendimizi geliştirmek için çabalarken hafızamızı yanlış bilgiler ile doldurmamalı, Bin bir emek ile kazandığımız parayı boşa harcamamalıyız.

Ücretsiz eğitim alarak faydasını gördüğüm 3 adresi sizlerle paylaşacağım.

  1. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi: Girişimcilik için niyeti ve fikri olanlara yönelik bir eğitim. Önceden kurumlar vasıtasıyla eğitim düzenlüyorlardı. Şimdi online olarak eğitim alınabiliyor. Bana çalışmalarımla ilgili çok farklı bakış açıları kattı. ( https://lms.kosgeb.gov.tr/ )
  2. Google Dijital Atölye: Google ‘ın kendi ürünlerini tanıttığı ve bu çoğu ücretsiz ürünler ile nasıl dijital pazarlama yapacağınızı anlatan bir site. ( https://learndigital.withgoogle.com/dijitalatolye )
  3. İstanbul İşletme Enstitisü: Belli bir program ile düzenlenen eğitimlerden aynı tarihlerde 2 eğitim alma hakkınız bulunuyor. Canlı olarak hocalar online eğitim veriyor. İsteğe bağlı olarak sınavı başarı ile geçenlere ücretli sertifika da gönderiyorlar. ( https://www.iienstitu.com )

Sizin de bildiğiniz farklı eğitimler varsa lütfen yorum yapın.

Sevgiler.

Melike.

Recommended Posts

Leave a Comment